Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 08-17 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
05.10.2017
Chemická analýza topné vody
Chemická analýza vody topného systému   Společnost DEMVED a.s. nabízí svým zákazníkům novou službu - chemickou analýzu vody topného systému. Potřeb... číst celé
01.02.2015
Pracovní pozice Administrátor eshopu
Společnost DEMVED a.s. informuje případné zájemce o nabízené pracovní pozici Administrátor eshopu Požadujeme: -          Vlastní zázemí s počítačem... číst celé
13.01.2015
Inventura skladu 15. a 16. ledna 2015
Ve dnech 15 a 16. ledna 2015 proběhne inventura skladu. V tomto období bude omezena distribuce zboží. V případě nutnosti rychlého dodání zboží tuto sk... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Jak na to
  3. Jak topit ekonomicky

Jak topit ekonomicky

Jak topit ekonomicky


Pokud se na stěnách radiátorů vyskytuje vodní kámen, tak může výrazně snížit schopnost přestupu tepla a tím následně snížit schopnost účinně vytápět místnosti. Usazený vodní kámen ve výměníku tepla kotle, kde je teplota nejvyšší, snižuje podstatně výkon kotle. Usazeniny v radiátorech a potrubí však snižují účinnost celého systému. Při zjišťování příčiny poklesu účinnosti je tedy nutné zohlednit celý systém topení.

V ústředním topení se tvoří dva hlavní typy usazenin:

1. V oblastech s tvrdou vodou se tvoří vodní kámen, a to především na nejteplejších površích. Náchylné jsou především válcové kotle a kotle s nízkým obsahem vody. Vysoké teploty povrchu mohou přitahovat vápenec i z poměrně měkké vody, problémy s vodním kamenem jsou však nepravděpodobné. Vysoká teplota však není jediným faktorem přispívajícím k tvorbě vodního kamene. Konstrukce komponentů nebo volba materiálů a povrchová úprava mohou zvýšit nebo snížit pravděpodobnost tvorby usazenin. Jelikož průtokové kanály ve výměnících tepla moderních kondenzačních kotlů jsou mnohem užší než u starších litinových kotlů, k výraznému poklesu výkonnosti systému stačí měně usazenin. Usazeniny vodního kamene, které mají vliv na výkonnost systému, se mohou začít tvořit ve vodě s tvrdostí pouhých 100 ppm.

2. Ve všech neošetřených instalacích se neustále vytváří černý kal oxidu železitéhoi při téměř nulové přítomnosti vzduchu nebo rozptýleného kyslíku, především z důvodu elektrolytické koroze. Zvýšená hladina rozptýleného kyslíku (například z důvodu problému se zavzdušněním) problém ještě zhoršuje. Oxid železitý je pětkrát těžší než voda a usazuje se v prostorách se sníženým průtokem jako jsou radiátory.

Tyto usazeniny způsobují kromě plýtvání palivem i další problémy, jako například hlučnost kotle a selhání komponent, což se týká především oběhových čerpadel a výměníků tepla.

Jak postupovat?

Část L stavebních předpisů pro Anglii a Wales z roku 2006 udává, že všechny nové systémy ústředního topení musí být před zprovozněním vyčištěny a ošetřeny ochranným přípravkem na ústřední topení. Správný postup tohoto ošetření je popsán v pravidlech britské normy BS 7593.

Pokud je ústřední topení od začátku udržováno v čistotě, může se tím prodloužit jeho životnost a optimalizovat účinnost konstrukce. Pokud však dojde ke snížení výkonnosti stávajících systémů z důvodu nedostatečného čištění, je nutné provést nápravu.

 

NajduZboží.cz

 

www.eshopregulus.cz

Kde nás najdete

Sladkovského 446, 530 02 Pardubice

Kontaktujte nás!
Logo
Čištění systémů topení a vody
Po-Pá: 08-17 hod
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz